تمامی مطالب

آیفون چه رنگی را مردم بیشتر دوست دارند؟

گروه CIRP مطالعه دیگری را با تمرکز بر اپل به اشتراک گذاشته است. این بار، این شرکت به دنبال آن بود که محبوب‌ترین رنگ برای مدل‌های جدید آیفون 14 چیست. در این مطالعه، CIRP از دارندگان آیفون پرسید که در طول این دوره تعطیلات چه نسخه و رنگی را انتخاب می‌کنند.

شابد دو گزینه سنتی و قدیمی برای آیفون‌ها، رنگ‌های مشکی و سفید باشد، اما حالا اپل طرفداران خود را به خرید مدل‌های رنگی آیفون وادار می‌کند. برای مثال، برای رنگ تلفن‌های هوشمند، این شرکت به جای دوگانگی سنتی سیاه و سفید، رنگ‌های جذاب و مختلف را به سبد محصولات خود اضافه کرده، حتی دیگر آیفون مشکی رنگ‌هم نداریم و رنگ جدید تیره که Midnight نام دارد، تقریبا سرمه‌ای است.

گفته می‌شود، حتی دارندگان آیفون‌های پرو، که معمولا بین خاکستری، نقره‌ای یا طلایی انتخاب می‌کنند، حداقل یک گزینه رنگی جدید در هر دوره دریافت می‌کنند: سبز نیمه‌شب، آبی نیمه‌شب، آبی سیرا، آلپاین، گرافیت و اکنون بنفش عمیق.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، در ادامه مطلب مشاهده می‌کنید که مشتریان چگونه رنگ‌های آیفون خود را در سه ماهه تعطیلات انتخاب کرده‌اند.

محبوب‌ترین رنگ آیفون کدام است؟

در نتیحه این تحقیقات، 42 درصد از دارندگان آیفون 14 پرو، Deep Purple (بنفش عمیق) را در این سه ماهه تعطیلات انتخاب کردند. در حالی که گرافیت که یکی دیگر از رنگ‌های جدید بود، با انتخاب 23 درصد از کاربران در جایگاه سوم باقی ماند. در جایگاه دوم، آیفون طلایی رنگ را می‌بینیم که 24 درصد از مردم آن را انتخاب کردند.

برای مدل‌های آیفون 14، اکثر کاربران رنگ آبی جدید را نیز انتخاب کردند که بسیار شبیه رنگ آبی Sierra، رنگ آبی آیفون 13 پرو است. پس از آن نیمه‌شب (26%)، بنفش (22%)، قرمز با (14%) و سفید با (12%) قرار گرفتند.

جالب اینجاست که در این فصل تعطیلات، مشتریان آیفون SE 3 جدید، مدل‌های آیفون 13 و آیفون 12 رنگ‌های سنتی‌تری را انتخاب کردند. به عنوان مثال، 62 درصد از مشتریان آیفون SE 3، رنگ میدنایت، 38 درصد مشتریان آیفون 13، رنگ میدنایت و 56 درصد از خریداران آیفون 12، رنگ مشکی را انتخاب کردند.

تفاوت بین گزینه‌های رنگی از جدیدترین مدل‌ها تا آیفون‌های دیگر چند نکته را بیان می کند. اول از همه، CIRP می‌گوید اپل «به شدت مدل‌های جدید بنفش آیفون 14 پلاس و 14 پرومکس را تبلیغ کرده است»، بنابراین ممکن است این تبلیغات دلیل انتخاب بعضی از مردم باشد.

در عین حال، از آنجایی که اکثر مشتریان آیفون‌های خود را از اپراتورها می‌خرند، برای آنها معمول نیست که «رنگ‌های سرگرم کننده» را برای نسخه‌های قدیمی‌تر داشته باشند، بنابراین این موضوع می‌تواند توضیح دهد که چرا Midnight/Black بسیار محبوب بوده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا