فیلم ایرانی

دریافت ۳ جایزه توسط فیلم سینمایی «دور از اینجا»

فیلم بلند «دور از اینجا» در دومین حضور جهانی خود، از سیزدهمین جشنواره فیلم مستقل برزیل ۳ جایزه دریافت کرد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم بلند «دور از اینجا» به کارگردانی عرفان احتشامی و نویسندگی مشترک مرتضی عبادی پور و عرفان احتشامی در دومین حضور جهانی خود موفق شد جایزه بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش اول مرد را از سیزدهمین جشنواره فیلم مستقل برزیل دریافت کند.

جشنواره بین المللی فیلم مستقل برزیل از ۵ تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ مصادف با ۱۴ تا ۲۴ آذرماه ۱۴۰۰ در شهر ریو دو ژانیرو برگزار شد.

فیلم «دور از اینجا» محصول سال ۱۳۹۹ و در ژانر درام اجتماعی و بر اساس طرحی از حسن گودرزی معظمی ساخته شده است. این فیلم بر اساس داستانی واقعی در شهرستان بروجرد و با بازیگران بروجردی تولید شد.

محمد گودرزی، حسین گودرزی معظمی، حسین خدادادی و صمد شمس و آیدا دارابی فرد به همراه تعدادی از مردم شهرستان بروجرد در این فیلم ایفای نقش دارند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «به پیرمرد روستایی گفت: با جوانتر‌ها کار نکن. آنان فکر می‌کنند بیابان هم مثل اتاق خوابشان است. پیرمرد هم به او اعتماد می‌کند و نشانی تپه را به او می‌دهد. آن‌ها نبض گنجی را احساس می‌کنند که زیر پایشان است. یک زندگی تازه با هویتی که باید پیدایش کنند. تنها چند متر پایین‌تر… و این کندن و کندن سرآغاز اتفاقاتی است که برایشان رقم می‌خورد.»

عوامل «دور از اینجا» عبارتند از: نویسنده: مرتضی عبادی پور و عرفان احتشامی، کارگردان: عرفان احتشامی، مدیر فیلمبرداری: عرفان احتشامی، مدیر صدابرداری: فرشاد عبدلی، اصلاح رنگ: فربد جلالی، آهنگساز: ادریس بیامه، دستیار و برنامه ریز: مهتاب نورزاده، دستیارکارگردان: ایمان چرخ کار، منشی صحنه: نجمه نقدعلی، مدیر تولید: حسین گودرزی معظمی، دستیاران تصویر: مصطفی بساطی و لاله ابراهیمی، عکاس: حدیث فخاری، مشاور رسانه‌ای: آزاده فضلی، تهیه کننده: محمد احتشامی.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا