فیلم خارجی

نمایندگان اسپانیا و کره جنوبی در اسکار ۲۰۲۲ مشخص شدند

675

سینما‌های اسپانیا و کره جنوبی مدت زیادی است که هر ساله حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و حتی مراسم‌های اسکار با درخشش و جایزه گرفتن آن‌ها خاتمه پیدا می کند؛ به طوری که اخبار شنیده شده از مراسم اسکار سال ۲۰۲۲ حاکی از این است که در سال پیش رو نیز باید شاهد نمایندگان این کشور‌ها در مراسم اسکار باشیم.

فیلم کمدی-درام «رئیس خوب» به عنوان نماینده کشور اسپانیا برای اسکار ۲۰۲۲ انتخاب شد. در این فیلم به کارگردانی فرناندو لئون دی آراندوا و بازی خاویر باردم در بخش بهترین فیلم بین‌اللملی برای اسکار رقابت می‌کند. «رئیس خوب» اخیراً در جشنواره فیلم سن سباستین اکران شد.

 

باردم در این فیلم، نقش مالک یک کارخانه تولید ترازو‌های صنعتی را بازی می‌کند. مانولو سولو، آلمودنا آمور، اسکار دلا فوئنته، ونیا آلمارکا و رافا کاستخون از دیگر بازیگران «رئیس خوب» بوده‌اند. این فیلم در حال حاضر از سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۸۰ درصد دریافت کرده است. هالیوود ریپورتر این فیلم را با توجه به موضوع نسبتاً سنگینش، بسیار سرگرم‌کننده توصیف کرده است.

کشور کره جنوبی نیز فیلم «فرار از موگادیشو» را به عنوان نماینده به اسکار می‌فرستد. خبرگزاری کره‌ای یونهاپ گزارش داده است که شورای فیلم کره، این فیلم اکشن بر اساس داستان واقعی فرار دیپلمات‌های کره شمالی و جنوبی در حین جنگ سومالی در دهه ۱۹۹۰ را به عنوان نماینده برگزیده است. «فرار از موگادیشو» به کارگردانی ریو سئونگ-وان در کره پرفروش شده و بیش از ۳.۱ میلیون مخاطب را جذب کرده است.

 

کیم یون-سئوک، جو این-سونگ، هئو جون-هو و کیم سو-جین از جمله بازیگران این فیلم بوده‌اند. «فرار از موگادیشو» از ۲۱ نقد ثبت شده در سایت Rotten Tomatoes امتیاز ۹۵ درصد را دریافت کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا