بیوگرافی

داستان زندگی سپیده خواننده

عکس بیوگرافی سپیده افشار خواننده و همسرش (آمریکایی) با ناگفته های زندگی شخصی اش را می خوانید.

بیوگرافی سپیده خواننده

سپیده افشار معروف به سپیده متولد 24 دی 1354 در تهران ، خواننده است. تا پایان دبیرستان تحصیل کرد اما از 8 سالگی شروع به خواندن کرد و از 11 سالگی ساکن آمریکا شد و حالا ترانه سرایی می کند و متاهل هم می باشد.

خانواده

سپیده افشار در تهران به دنیا آمد اما پدرش کرد کرمانشاه و مادرش اصالت روسی – اتریشی دارد ، فرزند آخر خانواده است و دو خواهر و یک برادر بزرگتر از خود دارد.

خواندن از 8 سالگی

از سال 1362 وقتی 8 سال داشتم با تشویق مادرم می خواندم اما هیچکس صدای منو دوست داشت اما مامانم قربون صدم می رفت و تشویقم می کرد ادامه بدهم.

مهاجرت به آمریکا

سپیده سال 1365 در 11 سالگی با خانواده به شهر واشنگتن دی سی آمریکا مهاجرت کردند. بصورت جدی زمانی که دانش آموز مقطع دبیرستان بود با گروه موسیقی ایرانی بنام ستاره خواندن را شروع کرد تا اینکه به گروه ماسک دعوت شد.

همکاری با شب پره

بعدا با تشویق دوستانش به لس آنجلس رفت و از طریق دوست مشترکی بنام دیوید بتسامو به شهبال شب پره معرفی و از طریق او وارد گروه دخترونه سيلوئت شد. او با این گروه آلبوم “Beauty And The Beat” منتشر کرد تا اینکه از سال 1380 وقتی 26 ساله بود فعالیت انفرادیش را پی گرفت.

فعالیت مستقل

سپیده با تهیه کنندگی رامین زمانی در سال 1383 آلبوم مستقل خود بنام “دختر توی آینه” را منتشر کرد و در سال 86 آلبوم بی پروا را عرضه کرد. او سپس به همراه هنگامه ، لیلا فروهر و هلن به درخواست شبکه تپش آهنگ یادبود مهستی را خواند.

الگوهای خارجی و ایرانی

الگوی کاری بين خارجيا خيلی دارم علتش هم اينه که من تو رشته موسيقی Jazz و classic کار کردم. سبک آواز خواننده های قديمی آمريکائی مثل بيلی هاليدی و ارالد فيتز جرالد رو دوست دارم از جديدترها هم صدای باربارا استرايسند و دانا سامر را می پسندم. بين ايرانی ها هم ، خوب ديگه من با صدای داريوش و گوگوش بزرگ شدم و سياوش قميشی رو هم خيلی دوست دارم.

ازدواج

سپیده خواننده سالهاست با همسر آمریکایی خود ازدواج کرده است و حالا شوهرش زبان فارسی یاد گرفته و می تواند فارسی هم صحبت کند. سپیده می گوید همسرش عاشق غذاهای ایرانی بخصوص قرمه سبزی یک روز مونده است.

الگوی مدل لباس

از بابت لباس هم الگوی من پاپ آمريکائيه و بنظر من نوجونای ايرانی که توقعشون خيلی با گذشته فرق کرده است. ديگه من نمی تونم با لباس شب و شنل و پارچه مخمل روی صحنه برم البته اونم بد نيست پيشکسوتای ما که اين کارها رو دارن می کنند وخيلی هم موفق هستند.

آشپزی

آشپزیم خوبه چون من عاشق غذا هستم و چون غذا دوست دارم یاد گرفتم غذا چجوری درست کنم ، بین غذاها خورشت بادمجون کرمانشاهی را خوب درست می کنم. اما در درست کردن کوکوی سیب زمینی و سبزی مشکل داشتم اما الان بهتر می پزم.

از هامر تا BMW

ماشین مورد علاقه ام همیشه هامر بود که دوتا هم داشتم اما یک مقدار نگرانی از وضعیت آلودگی هوا از مصر بنزین زیاد عوضشون کردم و الان BMW سوار می شم.

مهمون دوستم

من شخصیتا آدم فوق العاده مهمون دوستی هستم ، مهمون هر رقمش از در بیاد تو ، خوش آمده است اما از آمدن خواهر  و برادر خیلی خوشحال تر می شوم.

علاقه به فضا

اگر خواننده نشده بودم بطور حتم یک شغلی در علم ستاره شناسی یا باستان شناسی داشتم ، همیشه یک انگیزه خاصی برای شناخت آسمان و ستاره ها داشتم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا