بیوگرافی

بیوگرافی شهرام شب پره

بیوگرافی شهرام شب پره خواننده و عکس همسرش نسترن با داستان زندگی و دختری و علاقه بازگشت به ایران را می خوانید.

بیوگرافی شهرام شب پره

شهرام شب‌ پره متولد 17 بهمن 1326 در تهران ، خواننده آهنگساز و ترانه سرا است. تحصیلکرده مقطع دیپلم از دبیرستان خامنه ای پور می باشد که از 16 سالگی خواندن را شروع کرد و حالا لس آنجلس بوده و پس از ویگن مرد اول موسیقی پاپ است.

خانواده

در بیمارستان ورجاوند تهران به دنیا آمد و در محله تهران نو و در یک خانواده فرهنگی و موسیقی دوست رشد کرد ، پدرش افسر ارتش و نوازنده سنتور بود. مادرش خانم فروغ الزمان مدیر و معلم دبیرستان بوده که تار هم می نواخت.

خواهر و برادران

برادر و خواهر شهرام نیز همه موسیقی را به صورت حرفه ای پیگیری کردند ، شهبال شب پره خالق و حامی گروه بلک کتس کلارینت (قره نی) می نوازد. شهنام که در تگزاس زندگی میکند گیتار را به صورت حرفه ای می زند ، شهناز خواهرش نیز از کنسرواتوار معتبر موزیک وین اتریش در رشته پیانو فارغ التحصیل شده است.

شروع از 13 سالگی

شهرام در سال 1339 وقتی 13 ساله بود نواختن درام (تنبک) را شروع کرد تا اینکه از 16 سالگی کار حرفه ای را با خواندن در هتل مجلل قو در شمال شروع کرد.

تشکیل گروه شورشیان

سال 1343 وقتی 17 ساله بود به همراه ابراهیم حامدی معروف به ابی و سیاوش قمشی گروه موسیقی شورشیان را تشکیل دادند که مدت کوتاهی بسیار درخشید.

مهاجرت

او در سال 1356 اولین آلبوم خود بنام «گرگ و بره» را انتشار داد تا اینکه قبل از وقوع انقلاب ایران را به مقصد خاک آمریکا و شهر لس انجلس ترک کرد. در سال 1359 وقتی آمریکا بود آلبوم دیار و سپس آلبوم هیچ کجا ایران نمیشه را منتشر کرد.

ازدواج

شهرام شب پره سالهاست با خانم نسترن ازدواج کرده که ثمره این زندگی تنها یک دختر بنام دنیا می باشد ، این زوج سال هاست در کنار هم زندگی می کنند.

حمله در کنسرت

در کنسرت 11 فروردین 1396 در مالزی چند مهاجم ایرانی زمان اجرای وی با هجوم به وی در روی صحنه باعث شکستگی سر و استخوان و در نهایت بستری او شدند.

تجربه بازیگری

این خواننده و ترانه سرا تجربه حضور در سینمای ایران قبل از انقلاب را نیز دارد ، او بعنوان بازیگر در 5 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است.

● بوی گندم – 1356

● ماهی ها در خاک می میرند – 1356

● علف های هرز – 1355

● شب غریبان – 1354

● عروس دجله – 1333

بر علیه سیاوش قمیشی

سیاوش قمیشی کلاهبردار است و برای شعور و احساسات مردم ارزش قائل نیست و تنها به دنبال راهی است که درآمد بیشتری از قراردادهایش به جیب بزند. قمیشی در کنسرت‌ هایش زنده نمی‌ خواند و روی آهنگ‌ ها لب می‌ زند ، همچنین قمیشی انسان مادی و بی‌ محبتی بوده که خیرش حتی به پسرش هم نمی‌ رسد.

همکاری با بزرگان

بعنوان آهنساز و ترانه سرا با ابی ، لیلا فروهر ، گوگوش ، ناهید ، شهرام صولتی و خیلی های دیگر همکاری داشتم و با ستار هم بصورت مشترک کار کردیم.

شکایت از طریق دادگاه

در 23 آبان ماه 1394 شهرام شب پره از طریق وکیل و همسر خود در ایران علیه چند ایران به اسامی یاشار و رها و آقای امیر شکایتی را به دادگاه ارائه داد. می گوید این دوستان پنجاه ساله من قرار بود در ازای 400 هزار دلاری که از من گرفتند دو آپارتمان در ترکیه برایم بخرند اما پول را برداشته و به ایران قرار کردند. تصور می کردم که من نمی توانم به ایران بروم به همین دلیل همسرم به ایران رفت و با حکم دادگاه آنها را بازداشت کرد و یاشار الان در زندان است.

آرزو بازگشت به ایران

آرزویم هست بروم تو مملکت خودم ، حتی اگر اجازه کار موسیقی نداشته باشم فقط بتوانم کار کنم تا هزینه درآمد زندگی ام  را در بیارم و دیگر هیچی نمی خوام. پاسپورت ایرانی دارم ، تمام اسناد رسمی ازدواج رو هم از سفارت گرفتم.

از رپ متنفرم

من موسیقی های که با ریتم و با فیلینگ هست از جمله ری چارلز و بیتلز گوش می کنم اما از رپ بخصوص رپ ایرانی متنفرم چون با فرهنگ ما جور نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا