بیوگرافی

بیوگرافی پوریا حیدری آهنگساز

پوریا حیدری متولد 29 مهر 1360 در تهران، آهنگساز – تنظیم کننده و خواننده ایرانی است. پوریا پسر داوود حیدری از مجری و هنرمندهای عرصه های رادیویی است وی از سال 68 وقتی تنها 8 ساله بود موسيقى رو با ساز پیانو شروع کرده است و سال 79 اولین کارش آلبوم پونه انتشار یافته است.

آثار پوریا حیدری

آهنگسازی و تنظیم کننده آلبوم های : داوود حيدرى،مسعودامامى،مجتبى كبيرى،قاسم افشار، امير كريمى،بابك جهانبخش،فرزادفرزين،نيمامسيحا،حميدحامى،مهدى يغمايى،حميد عسكرى،رضا صادقى،محمداصفهانى،عمادطالبزاده و…

تعدادى از موسيقى متن فيلمهايى : دوخواهر،كيش و مات، لوتكا، تو و من، مثبت هجده، در امتداد شهر، آخرين فرصت، آتيش بازى، دو دوست، گنگ خواب ديده و…

بيشتر از سى تيتراژ براى برنامه هاى تلوزيونى.

موسيقى اولين كنفرانس سران كشورهاى اسلامى.

سه آهنگ به همراه پدرش خوانده و تنها آهنگ تکی خودش ( بيست و نُهِ هفت ) هست.

یاد بگیریم توهین نکنیم

پوریا حیدری : فقط یک چیز را یاد بگیریم که زود قضاوت نکنیم اجازه بدهیم راجع به هر چیزی که فکر می کنیم یک مقدار زمان بگذرد، متاسفانه جامعه ی ما جامعه ای شده که راجع به هر چیز خیلی زود قضاوت می شود و متاسفانه به خیلی از دوستان من و خود من خیلی از توهین ها شد و خیلی از توهین ها می شود جامعه ای شده ایم که خیلی راحت به هم توهین می کنیم، بدون فکر و بدون اینکه حتی به این موضوع فکر کنیم که ما به چه کسی و برای چه توهین می کنیم واساسا ما چرا باید به کسی توهین کنیم؟

ما اگر از کسی بدمان می آید اصلا نمی بینیمش و می گوییم تو بد هستی و او را کنار می گذاریم، طرد شدن بزرگترین تنبیه است برای یک آدم ولی توهین نه، توهین شخصیت خود ادم را زیر سوال می برد من اگر به کسی توهین بکنم در وهله ی اول شخصیت خودم را کوچک کرده ام. آن ادم اگر سکوت کند بزرگترین جواب را به من داده است توروخدا خواهش می کنم که به هم احترام بگذاریم، به ادم های دوروبرمان اجازه بدهیم و زمان بدهیم و ببینیم چکار می خواهند بکنند و زود قضاوت نکنیم. ممنونم از لطفتان، پوریا عاشق شماست ؛

جنجال در شب کوک سری قبل

پوریا حیدری در برنامه شب کوک بعنوان داور حضور دارد،رفتار او با یکی از هنرجو ها در این برنامه جنجالی شد،ماجرا از این قرار بود که : یکی از جوانان به روی صحنه آمد و تا خواست شروع به خواندن کند، حتی پیش از آن که یک بیت را به طور کامل بخواند، پوریا حیدری، داور برنامه از وی خواست که ادامه ندهد و قطع کند!

صدای آن جوان، ای بسا مناسب نبود ولی اخلاق و ادب حکم نمی کرد که او را در برابر تماشاگران حاضر در استودیو بینندگان خانه ها، این گونه تحقیر کنند و حس همدردی را در بین بسیاری از مردم نسبت به او برانگیزند، به طوری که حتی مجری برنامه هم کوشید به نوعی از وی دلجویی کند.

ازدواج پوریا حیدری و همسرش

ماجرای خبر ها و عکس های مربوط به ازدواج پوریا حیدری صحت ندارید و او مجرد و هنوز ازدواج نکرده است.

فعالیت ها

او در بیش از 17 آلبوم موسیقی خواننده های مشهور ایرانی بعنوان تنظیم کننده و آهنگساز حضور داشته است و در بیست سه فیلم متن موسیقی را کار کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا