بیوگرافی

بیوگرافی امراه خواننده بازیگر

یوگرافی امراه اردوغان خواننده ترکی و همسرش سیبل کرر با عکس جدید و ناگفته ها و شغل دوم اش را می خوانید.

بیوگرافی امراه خواننده و همسرش

امراه اردوغان ایپک متولد 1 ژانویه 1971 در ترکیه ، بازیگر و خواننده میباشد . از سنین پایین خوانندگی را آغاز کرد و سپس با درخشش در عرصه بازیگری ، توانست شهرت و محبوبیت زیادی را کسب کند و حالا سه فرزند هم دارد.

خانواده

امراه 11 دی 1349 در روستای ایرگانی دیاربکر بعنوان تنها فرزند خانواده در قوم کلکو متولد شد زمانی که یک سال و خورده سن داشت ، پدر خیاطش را از دست داد. مقطع ابتدایی را به خاطر شرایط کاری مادرش در شهر الازیغ (Elazig) سپری کرد ، سپس مجددا در دیاربکر به تحصیلاتش ادامه داد .

کشف استعداد در کودکی

استعداد امراه در مقطع ابتدایی توسط معلم موسیقی کشف شد تا اینکه سال 1983 وقتی 12 ساله بود با حمایت وی ، اولین آلبوم خود بنام Ağam Ağam را منتشر کرد. در 13 سالگی به دیاربکر بازگشت و آلبوم دوم و رسمی اش بنام Gülom را منتشر داد که شروع شهرت اش در این شهر بود.

شهرت و ترانه سرایی

امراه سال 1986 وقتی 15 ساله بود با آهنگ های «Boynu Bukukler» و «Ayrilamam» رکورد فروش را شکست و بر سر زبان ها افتاد. وی از سال 1970 ترانه سرایی آهنگ هایش را نیز خودش برعهده گرفت و اکنون تمامی این آهنگ ها از محبوب ترین قطعات موسیقی ترکی به شمار میروند.

کنسرت های جهانی

با افزایش شهرت و محبوبیت امراه ، برنامه کاری اش شلوغ تر شد و کنسرت های زیادی را پشت سر هم برگزار کرد. در سال 1994 با اجرا کنسرتی در استادیوم 50 هزار نفری ، به اولین خواننده ترک تبدیل شد که توانسته بود آن استادیوم را کاملا پر کند. کنسرت های او به طو منظم در آمریکا ، آلمان ، آذربایجان ، استرالیا ، هلند ، یونان ، بلژیک ، فرانسه و دانمارک برگزار شد و سال 2001 از فستیوال «ستارگان زمان» ازبکستان جایزه ای دریافت کرد.

ساخت مدرسه

امر در اوایل سال 2000 وقتی 29 سال داشت در شهر خودش یعنی دیاربکر مدرسه ای ویژه برای کودکان معلول تاسیس کرد. او نام پدر و مادرش را به عنوان نام مدرسه انتخاب کرد و آنر «مدرسه ویژه آیتن الیاس اردوغان» نامید.

کمک به کودکان سرطانی

امراه از سال 1994 عضو خیریه کمک به کودکان سرطان خون بود و هرگز کمک های نقدی و غیرنقدی خود را از این کودکان قطع نکرد. او آهنگی به نام بچه های ما «Bizim Cocuklarimiz» مخصوص کودکان سرطانی نوشت و برایش موزیک ویدیویی ساخت که در انتهایش شماره حساب خیریه اعلام شده بود که با اینکار سیلی از کمک های مردمی را برای این خیریه جمع آوری کرد.

ورود به عرصه بازیگری 

این خواننده سال 1984 با فیلم Zavallilar وارد عرصه بازیگری شد و بعد از آن با بازی در نقش اول و مهم 18 فیلم سینمایی ، 9 سریال ، مجری گری 3 مسابقه تلویزیونی و 4 فیلم تلویزیونی به یکی از چهره های معروف عرصه سینما تبدیل شد. سال 2013 با فیلم بهاری که نمی آید (Gelmeyen Bahar) کارگردانی را تجربه کرد و سال 2015 با حضور در تبلیغات Mc Donald در مراسم جوایز سیب کریستال Kristal Elma جایزه ای از آن خود کرد.

پسرش

ابرو چولاک 17 ساله یکی از هوادارن خوش شانس امراه بود که توانست بعد از کنسرت با امراه آشنا شود. رابطه این دو کم کم جدی شد و در نهایت خبر حاملگی این دختر ، مثل بمب در رسانه های خبری ترکید ، امراه قبول نداشت بچه متعلق به اوست اما با انجام تست دی ان ای اثبات شد که تایفون پسرش است. رابطه پدر و پسر هیچوقت خوب نبود و هر از گاهی باهم وقت میگذراندند و به مسافرت میرفتند که در نهایت ارتباطشان چندسال پیش کاملا قطع شد و امراه او را در اینستگرامش بلاک کرده است.

ازدواج رسمی

امراه اردوغان مدتی با یک زن آلمان ارتباط داشت تا اینکه سال 2011 در 40 سالگی با سیبل کرر (خواننده) آشنا  و در سال 2014 با او ازدواج کرد. اخیرا شابعه ای مبنی بر طلاق این زوج پخش شد که تکذیب شد ، ثمره این زندگی تابحال دو فرزند به نام های Eleysa و Elesa دارند.

سرمایه گذاری در املاک

امراه اردوغان تمام درآمد خود از فروش آلبوم ها و فیلم هایش را در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده است. گفته می شود او نزدیک به 100 ملک بزرگ دارد اما خودش می گوید تعداد اغراق آمیر است اما هر ماه حدود 250 هزار دلار از آنها درآمد دارم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا