بیوگرافی

بیوگرافی امید سلطانی خواننده با عکس

عکس و بیوگرافی امید سلطانی خواننده و همسرش با ناگفته هایی از زندگی شخصی تا حضورش در جبهه تا فعالیت های شخصی اش را می خوانید.

بیوگرافی امید سلطانی خواننده

امید سلطانی متولد 6 مرداد 1341 در تهران ، خواننده پاپ ایران است. تحصیلکرده رشته مهندسی معماری از دانشگاه سراسری مارمارا ترکیه می باشد که در جنگ تحمیلی سرباز بود و حالا ساکن کشور آمریکا است.

خانواده

در محله پیچ شمیران به دنیا آمد و دوران کودکی خود را در مجیدیه گذراند او اصالتا از طرف پدر و مادر اهل چهارمحال و بخیاری است و چهار خواهر و چهار برادر دارد.

از هنرستان تا جبهه

دبیرستان را در هنرستان صنعتی تهران گذراند و پس از گرفتن دیپلم فنی راه و ساختمان در سال 1359 وقتی 18 ساله بود بعنوان سرباز وارد نیروزی زمینی ارتش شد. او در پادگان فرح آباد ژاله دوران آموزشی را گذراند سپس با لشکر 92 زرهی اهواز به خط مقدم جنگ ایران و عراق اعزام شد.

در انجمن خوشنویسی

او در منطقه جفیر و کوشک در 85 کیلومتری خرمشهر سربازی خود را به اتمام رساند سپس در انجمن خوشنویسان تهران ثبت نام کرد و شاگرد استاد نظام العلما شد.

علاقه به خوانندگی

فعالیت خود در موسیقی را از دبیرستان شروع کرد به طوری که دو بار در اردوی رامسر در مسابقات خوانندگی مقام اول رو برای دبیرستان خود کسب کرد. او سپس در کنار کار خوشنویسی و طراحی به سفارش همسر استاد بنان به انجمن حفظ و اشاعه موسیقی اصیل راه پیدا کرد و آنجا زیر نظر اساتید مختلف آموزش دید.

مهاجرت به ترکیه

امید سلطانی خواننده در سال 1364 وقتی 23 ساله بود بری ادامه تحصیل در رشته مهندسی معماری ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد که به پایان نرسید. او سس برای تامین نیاز مالی خود خوانندگی را از این کشور شروع کرد.

آلبوم در آمریکا

آشنایی امید با آهنگ‌ ساز معروف زنده یاد کیومرث سلیم پور در استانبول موجب تولید اولین آلبوم و تغییر مسیر زندگی او از ترکیه به سمت آمریکا شود. اولین آلبوم امید در سال 1371 وقتی 30 ساله بود با موفقیت کم نظیری رو به رو شد.

همکاری با توماس اندرس

آخرین کار پر افتخار‌تر امید کار مشترکی با توماس اندرس از گروه مدرن تاکینگ سال 92 بود. این موسیقی متشکر با اجرای بی‌ نظیر او به زبانهای انگلیسی‌ و فارسی توانست با دو کمپانی بزرگ دنیا شرکت سونی و وارنر چپل قرارداد امضا کند.

ازدواج و همسرش

امید سلطانی متاهل است و با دختری بنام آرزو سالها پیش ازدواج کرده است . این زوج صاحب دختری بنام یاسمین می باشد که در نقاشی مثل پدر تبحر خاصی دارد. گفته شده همسر امید دختر یکی از میلیونرهای سرشناس یهودی مقیم اراضی اشغالی است.

امید و مهران مدیری 

امید سلطانی در گفتگویی اعلام کرد مهران مدیری برادر من است و ما با هم رابطه خوبی داریم گرچه از هم دور هستیم اما باهم در ارتباطیم. احتمالا نیت امید سلطانی از گفتن برادر ، دوستی عمیق این دو بود.

علاقه به پاپ آمریکایی

موسیقی پاپ آمریکایی را خیلی دوست دارم و دنبال می کنم که کی چی می خونه اما رپشون (Rap) رو بخاطر اینکه با روحیه من سازگار نیست پیگیر نیستم

خیریه

او در کارهای خیریه نیز بسیار فعال است و ده ها کنسرت رایگان برای کمک به بنیادهای خیریه برای عمل قلب کودکان و همچنین کمک به پناهجویان داشته است.

 

صداقت در خوانندگی

کلام و واژه ای که از دهان خواننده خارج می شود باید شبیه خودش باشد همینطور سلیقه مردم را هم باید در نظر گرفت و با صداقت بتوان یک کار را به عرصه موفقیت رساند.

 

دوست دار اصلاحات هستم

من آدم سیاسی هستم ولی همیشه در یک مسیر درستی می روم ، یعنی با باد نمی روم ، یعنی اگر یه جایی شلوغ بشود نمی دوم شعار بدم. من دوست دار اصلاحات هستم.

آلبوم ها

● باران – 1371

● هر دو عاشق  – 1373

● سربلند – 1374

● حضرت عشق – 1376

● پرسه ‌های عاشقانه – 1377

● پیروزی – 1381

● کنسرت زنده – 1383

● انتظار – 1385

● شب میلاد – 1388

● هوای آزادی – 1395

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا