بیوگرافی

ناگفته های سالار عقیلی و همسرش

بیوگرافی سالار عقیلی خواننده و همسرش حریر شریعت زاده با عکس های پسرش ماهور و ناگفته های زندگی تا جنحال در شبکه من و تو او را می خوانید.

بیوگرافی سالار عقیلی

سالار عقیلی متولد 11 آذر 1356 در تهران ، خواننده موسیقی سنتی است. دانش اموخته هنرستانی موسیقی سوره و فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری تئاتر می باشد که از 8 سالگی نواختن ساز را شروع کرد و حالا می خواند. ایشان اولین کسی که در ایران حنجره خود را بیمه کرده است.

خانواده

نام اصلی اش میرسالار مسلمی عقیلی می باشد، او از پدری اهل کردکوی گلستان که وکیل دادگستری بود و مادری اهل آذربایجان و کارمند در تهران متولد شد.

ورود به هنرستان

سال 1364 در 8 سالگی فراگیری موسیقی را با آموزش نوازندگی سارهای مختلف شروع کرد تا اینکه سال 1372 با تشویق برادر و مادرش به هنرستان موسیقی رفت. او سپس کنار مدرسه زیر نظر استاد صدیق تعریف تا سال 1379 دوره ردیف و آواز دید.

حرفه ای از 18 سالگی

اولین بار در سال 1375 وقتی 18 ساله بیشتر ندارد در جشنواره موسیقی فجر بروی صحنه رفت که با صدای ناب خود موجب حیرت تماشاگران شد. او سپس با خانم حریر شریعت زاده نوازنده پیانو که بعدا همسرش شد اولین کنسرت خود را به یاد استاد بنان برگزار کرد و سال 1379 نیز خواننده آلبوم استاد ارشد طهماسبی (نوازنده) شد.

از آشنایی تا ازدواج

سالار عقیلی سال 1373 زمانی که 17 ساله بود از طرف هنرستان به جشنواره فجر رفت و در بخش مسابقه در تالار رودکی حضور داشت. در آن مراسم حریر شریعت زاده نیز با خانواده بعنوان تماشاگر حضور دارند که در پایان برنامه با آشنایی این دو شماره تلفن هم رد و بدل می شود. این آشنایی و رفت آمد در نهایت سال 1379 به ازدواج ختم شد که ثمره این زندگی یک پسر بنام ماهور متولد 26 آبان 1386 می باشد.

بیوگرافی حریر شریعت زاده

حریر شریعت زاده متولد خرداد 1356 در تهران ، نوازنده موسیقی است. فارغ التحصیل لیسانس رشته تغذیه و موسیقی می باشد، یک خواهر و دو برادر دارد که بجز یکی از برادرانش که در ایران پزشک است مابقی در آلمان زندگی می کنند. از 5 سالگی پیانو را شروع کرد و سپس دف را هم یاد گرفت و حالا در کنار همسرش سالار عقیلی علاوه بر نوازندگی پیانو، تهیه کنندگی کارهایش را هم برعهده دارد.

جنجال در شبکه من و تو

آقای عقیلی بهمن 1394 زمانی که برای برگزاری کنسرت در لندن حضور داشت دعوت شبکه من و تو را پذیرفت و در استودیوی این برنامه حاضر شد. این برنامه گرچه حرف هایی سیاسی نداشت اما به دستور وزیر ارشاد او از اجرای افتتاحیه جشنواره فجر کنار گذاشته شد که در نهایت با عذرخواهی او را بخشیدند. سالار عقیلی پیش از این نیز در دولت محمود احمدی نژاد با صدای آمریکا مصاحبه کرده بود اما در ایران ممنوع ‌الکار نشد.

بیمه میلیاردی حنجره

سالار عقیلی در 15 آبان 1395 با حضور در مرکز همایش های بیمه ایران برای نخستین بار در تاریخ صنعت بیمه ، حنجره خود را به مبلغ 1 میلیارد تومان بیمه کرد.

شاعران مورد علاقه

از شاعرات کلاسیک بیشتر علاقمند شعرهای سعدی ، حافظ ، مولانا ، جامی ، عطار هستم و از شاعران پیشکسوت آثار آقای دکتر شفیعی کدکنی را پیگیرم. همچنین شعرهای دکتر افشن یداللهی را خیلی دوست داشتم و دارم اما متاسفانه ایشان خیلی زود از میان ما رفتند.

بازیگران محبوب

از قدیمی ها بازی آقای علی نصیریان ، عزت الله انتظامی ، جمشید مشایخی و از نسل بعدی پرویز پرستویی ، خانم معتمدآریا ، کیانیان و اکبر عبدی را دوست دارم. خانم رویا تیموریان هم که استاد خودم بودند در دانشکده و خیلی بازیشان را دوست دارم.

خوانندگان مورد علاقه

من خودم بیشتر کارهای استاد بنان و استاد محمدرضا شجریان را می شنوم و بخشی از کارهای استاد محمود خوانساری و ادیب خونساری را هم خیلی گوش می کنم.

تدریس

سالار عقیلی علاوه بر اجرا و ضبط ، در آموزشگاه ها و هنرستان موسیقی تدریس می کند و در حال حاضر مدیر آموزشگاه موسیقی راز و نیاز است.

علاقه به زادگاه پدرم

دوست دارم که در بین مردم استان گلستان و در زادگاه پدری ام کردکوی زندگی کنم اما سالهاست در تهران جا افتادم و همه زندگی ، کار و منزلم در این شهر است. اما سرنوشت را کسی نمی داند شاید روزی در آینده یک ویلا در آنجا در دوران پیری ساختم و زندگی کردم.

در هفتاد سالگی

با این هوای آلوده و دود و دمی که وجود دارد اگر به 70 سالگی برسیم هنر کرده ایم ولی بنظر من تا آدم جوان است و می تواند ، باید کار کند. کار کند برای روزهایی که نمی تواند ، چون باعث افسردگی می شود ، بدترین چیز اینست که هنر هنرمند زودتر از خودش بمیرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا