بیوگرافی

بیوگرافی بهار کاتوزی از بازیگری تا تدریس فلسفه

بیوگرافی بهار کاتوزی بازیگر و علاقه اش به رشته فلسفه تا تدریس و ناگفته هایی از شروع و همسرش با عکس جدید را می خوانید.

بیوگرافی بهار کاتوزی

بهار کاتوزی متولد 20 مهر 1363 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است. فارغ التحصیل لیسانس بازیگری و فوق لیسانس و دکترای رشته فلسفه می باشد که از تئاتر به سینما رسید و در عرصه نویسندگی و کارگردانی هم تجربه دارد.

از ریاضی تا بازیگری

دبیرستان رشته ریاضی فیزیک خواند و در پیش دانشگاهی بود که تصمیم گرفت مسیر زندگی اش را به سمت تئاتر بچرخاند به همین دلیل وارد رشته بازیگری شد. او اما کنار لیسانس بازیگری تئاتر در مقطع فوق لیسانس و دکتری رشته فلسفه را ادامه داد و می گوید هنوز هم فلسفه دغدغه ام هست.

شروع حرفه ای از تئاتر

فعالیت خود را در بازیگری با تئاتر های دانشجویی آغاز کرد اما بصورت جدی از 21 سالگی در سال 1384 با نمایش دور دست آقای مصدق وارد این عرصه شد.

ورود به سینما

رسول ملاقلی پور از بازی های تئاتری بهار کاتوزی را برای اولین تجربه بازیگری اش در جلوی دوربین سینما دعوت کرد. به این ترتیب خانم کاتوری سال 86 در کنار بازیگری چون گلشیفته فراهانی ، حسین یاری و سحر دولتشاهی تجربه ارزشمندی با فیلم میم مثل مادر بدست آورد.

نویسندگی و رادیو

همزمان که در کودکی و نوجوانی فیلم بین قهاری بود نوشتن را نیز شروع کرد. بصورت جدی فعالیت اش از سال 84 – 85 با ورود به رادیو جوان شکل گرفت و بمدت 3 سال مدام ، نوشتن یک برنامه روتینگ اجتماعی را برعهده داشت.

از نمایشنامه تا فیلمنامه

کم کم از نویسندگی یک برنامه رادیویی شروع به نوشتن فیلم کوتاه و نمایشنامه کوتاه کرد تا اینکه این جسارت رو در خود دید تا نمایشنامه و فیلمنامه بلند نیز کار کند. حالا خانوم کاتوزیان تجربه 4 نمایشنامه اجرا شده در تئاتر و دو فیلمنامه ساخته شده در سینما را در رزومه فعالیت هنری خود دارد.

ازدواج

بهار کاتوزی هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.

از کلاس بازیگری تا تدریس

خانوم هنرمند حالا علاوه بر اینکه خودش همواره برای بالا بردن دانش هنری در کلاس های زیادی حضور پیدا می کند، بعنوان مدرس نیز تدریس میکند. بهار کاتوزی بجز بازیگری ، نویسندگی و کارگردانی ، یک شغل مجزا از هنر نیز دارد.

زندگی همین است

در 20 سالگی من برای یک فیلم خیلی خوب انتخاب شدم ولی دقیقه نود جایم را به یک بازیگر دیگر دادم که آنجا فهمیدم سینما بی رحم است و خیلی ناراحت بودم. کم کم به این نتیجه رسیدم که کلا دنیا خیلی جای بارحمی نیست و زندگی همین است.

علاقه ام به فلسفه

خیلی علاقمند به کتابم و زیاد کتاب می خوانم ، از بچگی معتاد کتاب خواندن بودم ، توی این کتاب خواندن ها یک دفعه فلسفه را پیدا کردم. از کتاب های خودآموز فلسفه را شروع کردم و بعد احساس کردم که چقدر جهان عجیبه و چقدر اون سوال هایی که همیشه بوده ، اینجا شاید بشود دنبالش گشت و پیدا کرد.

کار سینمایی

● جهان با من برقص – 1397

● شنل – 1395

● بیوگرافی – 1395

● اینجا کسی نمی میرد – 1394

● زمانی برای ایستادن – 1393

● صدای پای باران – 1392

● رقص روی یخ – 1390

● به امید دیدار – 1389

● دعوت – 1387

● مثل مادر – 1386

کار تلویزیونی

● چوب خط – 1399

● شاید برای شما هم اتفاق بیفتد – 1393

● عبور از پاییز – 1388

● خرده ستمگران – 1387

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا