تمامی مطالب

لیام نیسن برای اظهارات نژادپرستانه‌اش عذرخواهی کرد

در پی انتقاد از لیام نیسن برای اظهارات نژادپرستانه‍اش، این بازیگر سرانجام مجبور به عذرخواهی شد.

لیام نیسن که در ماه فوریه در مصاحبه‌ای گفته بود بعد از اینکه فهمیده به دوستش تجاوز شده می‌خواست اولین مرد سیاه‌پوستی را که در خیابان به طرفش می‌آید، بکشد؛ مجبور شد برای این گفته‌ها عذرخواهی کند.

او در این زمینه با انتشار یک متن رسمی عذرخواهی اعلام کرده است: در طی چند هفته، به واکنش حرف‌هایم و صحبت با چندین نفر، متوجه شدم که وقتی داشتم خاطره‌ای مربوط به ۴۰ سال پیش را تعریف می‌کردم، با ذهنیتی غیرقابل قبول صحبت کردم و واکنشم به این جرم درست نبود.

او افزود: وحشت اتفاقی که برای دوستم افتاده بود، منجر به بروز افکار غیرمنطقی‌ شد که نشان دهنده شخصیت من نیست و من امروز سعی می‌کنم احساسم را بیان کنم و می‌دانم که حرف‌هایم خیلی‌ها را رنجانده آن هم در زمانی که زبان به جای اسلحه به کار می‌رود و همه جامعه و مردم بی‌گناه را هدف می‌گیرد، این رفتار خودش خشونت بار است. آنچه فهمیدم این است که هیچ چیز توجیه‌گر خشم من در آن سال‌های دور هم نیست، همان طور که حرف‌های امروز من هم صحیح نبود.

این بازیگر افزوده است که برای آنچه پیش آمد عمیقاً متاسف است و عذرخواهی می‌کند.

این در حالی است که چند روز پس از سخنان لیام نیسن برگزارکنندگان مراسم فرش قرمز فیلم «تعقیب سرد»، این مراسم را لغو کردند.

لیام نیسن پس از آن نژادپرستانه بودن حرف‌هایش را که در روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت منتشر شد، رد کرد و گفت قصدش از این حرف‌ها این بوده که درباره چنین مواردی بیشتر صحبت شود.

منبع :مهر

نوشته لیام نیسن برای اظهارات نژادپرستانه‌اش عذرخواهی کرد اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا