تمامی مطالب

تاریخ گلدن گلوب ۲۰۲۰ تعیین شد

مراسم جوایز گلدن گلوب سال آینده تنها دو روز زودتر از اعلام پایان رای گیری نامزدهای اسکار نود و دوم که تاریخ آن ۷ ژانویه است، برگزار می شود.

به نقل از ورایتی، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۵ دی ۱۳۹۸) را برای برگزاری مراسم گلدن گلوب سال آینده در نظر گرفت. تهیه مراسم گلدن گلوب را دیک کلارک پروداکشن در مشارکت با انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برعهده دارد.

مراسم جوایز گلدن گلوب توسط کانال ان‌بی‌سی (NBC) روی آنتن می رود و برای ۲۲۰ کشور و سرزمین در سراسر دنیا پخش می شود.

جوایز گلدن گلوب پیش رو تنها دو روز زودتر از اعلام پایان رای گیری نامزدهای اسکار که تاریخ آن ۷ ژانویه است برگزار می شود، این اعلام تاریخ موجب تاثیر کمتر جوایز گلدن گلوب نسبت به سال ۲۰۱۹ بر معرفی نامزدهای اسکار می شود. سال ۲۰۱۹ فاصله میان برگزاری مراسم گلدن گلوب و پایان رای گیری نامزهای اسکار بیشتر از دو روز بود.

نامزدهای نود و دومین دوره جوایز اسکار ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۳ دی ۱۳۹۸) اعلام می شوند و مراسم اسکار نیز ۹ فوریه (۲۰ بهمن) همان سال برگزار می شود.

در جوایز گلدن گلوب امسال که چند ماه پیش شاهد آن بودیم فیلم «کتاب سبز» ساخته پیتر فارلی جایزه بهترین فیلم موزیکال یا کمدی را دریافت کرد و «راپسودی بوهمی» ساخته برایان سینگر نیز جایزه بهترین فیلم درام را کسب کرد.

در بخش تلویزیون این مراسم نیز بالاترین جوایز به سریال های «آمریکایی ها» و «متد کامینسکی» رسید. دیگر جوایز گلدن گلوب امسال به رامی ملک، کریستین بیل، گلن کلوز، اولیویا کُلمن و لیدی گاگا تعلق گرفت. جف بریجز بازیگر شناخته شده آمریکایی نیز جایزه افتخاری سیسیل بی. دمیل جوایز گلدن گلوب را به دست آورد.

مراسم گلدن گلوب امسال در هتل بورلی هیلتون لس آنجلس برگزار شد و مجریان آن برای نخستین بار ساندرا اوه و آدام سمبرگ بودند. این مراسم را به طور میانگین ۱۸,۶ میلیون بیننده مشاهده کردند که در قیاس با سال ۲۰۱۸ این مقدار چهار درصد رشد داشت.

منبع :صبا

نوشته تاریخ گلدن گلوب ۲۰۲۰ تعیین شد اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا