تمامی مطالب

برنامه‌های تلویزیون برای شب یلدا

یلدا هرساله جزو مناسبت‌هایی است که تلویزیون برای آن تدابیر ویژه‌ای می‌اندیشد امسال هم در شبکه‌های سیما برنامه‌های مختلف و متنوعی درنظر گرفته شده است. علی ضیاء در ویژه برنامه یلدایی شبکه یک روزهای پنج‌شنبه بیست و نهم و جمعه سی‌ام آذرماه ساعت ۲۲ و ۲۳ روی آنتن می‌رود.

شبکه یک با دو ویژه‌برنامه و اجرای علی‌ضیاء

روابط‌عمومی این برنامه در این باره به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: ویژه‌برنامه یلدایی شبکه یک دو روز پنج‌شنبه بیست و نهم و جمعه سی‌ام آذرماه است که در ساعت‌های ۲۲ و ۲۳ روی آنتن می‌روند. برنامه پنج‌شنبه ۱۲۰ دقیقه‌ای و جمعه ۹۰ دقیقه‌ای خواهد بود. قرار است در این برنامه خوانندگان، بازیگران و شخصیت‌های شناخته‌شده عرصه‌های مختلف مهمان این ویژه‌برنامه یلدایی خواهند بود.

“درجه یک” هم برنامه زنده دیگری است که با اجرای پدرام کریمی ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۵۰ دقیقه روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت و آن برنامه هم حال و هوای یلدایی خواهد داشت.

ژیلا صادقی ویژه برنامه یلدای شبکه دو را اجرا می‌کند

شبکه دو سیما به مناسبت شب یلدا ۹۷ با برنامه‌های ویژه‌ای از جمله «امشب مثل هر شب نیست» و «همین الان یهویی» مهمان خانواده‌های ایرانی‌است. «امشب مثل هر شب نیست» عنوان ویژه برنامه شبکه دو سیما به مناسبت شب یلداست که در بخش های متعددی روانه آنتن می‌شود.

این برنامه با اجرای ژیلا صادقی میزبان مهمانان مختلفی است که از بخش‌های آن می‌توان به قصه‌خوانی، حافظ‌خوانی، پرداختن به آداب ویژه شب چله در نقاط مختلف ایران و …. اشاره کرد. همچنین طراحی دکور این برنامه یادآور یلدای سنتی ایرانی می‌باشد که تمامی نشانه‌های آن سعی شده در دکور برنامه وجود داشته باشد همچون کرسی بزرگی که به نوعی تداعی‌کننده یلدای ایرانی است.

«امشب مثل هر شب نیست» کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی احسان ارغوانی و مهدی بابایی که پنجشنبه و جمعه بیست و نهم و سی‌ام آذرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود. همچنین برنامه «همین الان یهویی» به مناسبت شب چله (جمعه سی‌ام آذرماه) برنامه ویژه‌ای را با حضور مرجانه گلچین مهمان این قسمت از برنامه تدارک دیده است.

برنامه «همین الان یهویی» شامل بخش‌های مختلف نمایشی، عروسکی، انیمیشن، موشن گرافیک و … کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سید جواد سید محسنی که جمعه ساعت ۲۲ روانه آنتن می‌شود.

شب یلدای شبکه سه با رضا رشیدپور

شبکه سه امسال با اجرای رضا رشیدپور یلدای خود را به صبح می‌رساند و این ویژه برنامه با عنوان «شب آرام» روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. اجرای ویژه برنامه شبکه سه سیما نیز همچون دو شبکه دیگر در دو شب خواهد بود و امسال شبکه‌های اصلی یک شب زودتر به پیشواز یلدا خواهند رفت، برنامه نیز با حضور هنرمندانی چون علی نصیریان، فریبرز لاچینی و ناصر طهماسب اجرا می‌شود.

در این برنامه آیتم‌های مختلفی با حضور خوانندگان و هنرمندان ضبط شده است که از جمله آن‌ها حضور رضا یزدانی در شهرک غزالی است. همچنین از مجریان مختلف این شبکه برای حضور در برنامه دعوت شده و قرار است گفتگوها و آیتم‌های مختلفی در برنامه پخش شود.

حمید گودرزی و “شب نشین” شبکه پنج

محمدحسین رضوی تهیه‌کننده «شب نشین» که مسابقه «پنج‌ستاره» را هم او تهیه‌ می‌کند به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: ویژه برنامه «شب نشین» برای شب یلدا، با اجرای حمید گودرزی به مدت سه شب، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۲۱ روی آنتن می‌رود. پنج‌شنبه و جمعه ۹۰ دقیقه‌ای و شنبه ۱۵۰ دقیقه‌ای این برنامه پخش خواهد شد. این برنامه در خدمت نقالی، دعوت از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی و هنری خواهد بود.

منبع:تسنیم

نوشته برنامه‌های تلویزیون برای شب یلدا اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا