تمامی مطالب

خبرهای از سریال «سلمان فارسی» آخرین پروژه داوود میرباقری

انتشار خبری تکذیب شده درباره ساخت فیلم “حضرت خدیجه(س)” توسط داوود میرباقری در کنار اظهارنظری تکذیب شده از وی مبنی بر بی علاقگیش به بازپخش “مختارنامه” با واکنش امرالله احمدجو نویسنده و کارگردان مواجه شد.

امرالله احمدجو با اعلام اینکه بازنویسی فیلمنامه سریال «سلمان فارسی» از سوی داوود میرباقری به او سپرده شده درباره علت انتساب و انتشار برخی اظهارات و اخباذ مجعول به داوود میرباقری به تسنیم می‌گوید: این نوع اتفاقات طبیعی است برای داوود میرباقری کارگردان پرتلاش تلویزیون بیفتد. وقتی کسی این طور در اوج فعالیت می‌کند باید نسبت به او برخی حسادت داشته باشند که شاید بتوانند از طریق حاشیه، مدتی او را از دور بیندازند. معتقدم کسانی این موج‌ها و جریان‌های غرض‌ورزانه را هدایت می‌کنند که یا از داوود میرباقری توقعاتی حتی در طول سریال «مختارنامه» داشته‌اند که محقق نشده یا الان می‌خواهند حواشی اجازه کار جدید به این کارگردان تلویزیون را ندهند.

وی در ادامه خاطر نشان می‌کند: «مختارنامه» جزو آثار تلویزیونی بود که تکرار نمی‌شود؛ یک کار کاملاً اکشن و بزرگ که به تلویزیون عظمت بخشید. واقعاً وقتی روی آنتن رفت احساس غرور به من دست داد که چنین اثر بزرگ و حرفه‌ای در کشور ما تولید شده است. چرا نباید تکرار شود؟ «مختارنامه» شایسته است همه‌ساله به بهانه‌ای بار‌ها پخش شود و نسل به نسل این فرهنگ و مفاهیم تسرّی پیدا کند. اتفاقاً باید این سریال را تکرار کنیم تا نوجوانان یا جوانانی که دقیق ندیده‌اند یک بار دیگر مفاهیم ارزشمند آن برایشان مرور شود.

احمدجو می‌افزاید: ۳۰ سال پیش بود که میرباقری درباره ساخت سریال «سلمان» با من صحبت کرد، اما من به او خندیدم! گفتم: داوود! سلمان یک شخصیت فرهنگی بوده چطوری می‌خواهی با این کلیات و وجود المان‌های محدود تاریخی، سریال بسازی! اما آرام آرام سال‌ها گذشت و دو سال پیش که فیلمنامه را خواندم دیدم کاملاً اشتباه می‌کردم.

مسئول بازنویسی فیلمنامه «سلمان فارسی» درباره شروع این کار بزرگ تلویزیونی، گفت: «سلمان» در شرایط پیش‌تدارک شروع تولید قرار دارد و یکی از عواملی که جلوی این شروع جدی را گرفت بیماری و جراحی داوود میرباقری بود که می‌دانید چند ماه پیش او در بیمارستان عمل قلب باز انجام داد و همین اتفاق خودش مقداری کار را عقب انداخت. داوود به من گفت: امری! (امرالله احمدجو) این آخرین کار بزرگ من است و سن و سال اجازه نمی‌دهد بتوانم کار به این طول و تفصیلی بسازم. تا آنجایی که توان دارم می‌خواهم کم نگذارم و همه تجربه، شوق و پشتکار و خلاقیت را به میدان می‌آورم. میرباقری شوق شروع کار تولید را دارد، اما آنقدر کار عظیم است که نیاز به یک تدارک همه‌جانبه دارد. تصورم این است که سال آینده تولید آن شروع خواهد شد تا این غرض‌ورزی‌ها به پایان برسد.

منبع :سینماروزان

نوشته خبرهای از سریال «سلمان فارسی» آخرین پروژه داوود میرباقری اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا