تمامی مطالب

بازیگر سریال The Walking Dead درگذشت

«اسکات ویلسون» هنرپیشه باسابقه و یکی از بازیگران اثرگذار سریال «مردگان متحرک» به دلیل عارضه سرطان درگذشت.

به نقل از وِرایِتی، «اسکات ویلسون» عضو ثابت هنرپیشگان سریال «مردگان متحرک» از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به دلیل عارضه سرطان در ۷۶ سالگی درگذشت.

مرگ این هنرپیشه که بیش از نیم قرن سابقه بازیگری داشت، از سوی صفحه رسمی فیلم «مردگان متحرک» در توئیتر اعلام شد.

ویلسون در سری فیلم‌های «مردگان متحرک» در نقش «هِرشِل گرین» کشاورز روستایی ظاهر می‌شد. او به صورت مستمر در فصل‌های مختلف این مجموعه حضور داشت.

شخصیت او کمک شایانی به مقاومت اهالی به رهبری «اندرو لینکلن» در نبرد با مردگان متحرک می‌کرد. شخصیت ویلسون در فصل سوم این فیلم یکی از پاهایش را از دست داد و در فصل چهارم نیز به قتل رسید.

ویلسون در نهمین فصل این مجموعه نیز ایفای نقش کرده که امروز برای اولین بار اکران خواهد شد.

شبکه تلویزیونی AMC به عنوان پخش‌کننده سریال «مردگان متحرک» درباره درگذشت ویلسون نوشت: اسکات همیشه به عنوان هنرپیشه‌ای بزرگ در خاطرمان خواهد بود و او با نقش محوری و احساسی «هرشل» باعث موفقیت و درخشش سریال «مردگان متحرک» شده بود.

ویلسون در سال ۱۹۴۲ در آتلانتا به دنیا آمد. سال ۱۹۶۰ از دبیرستان فارغ‌التحصیل شد و سپس به دانشگاه رفت و در میانه راه ترک تحصیل کرد تا به هنرپیشگی بپردازد. او در سال ۱۹۶۷ در فیلم «در دل شب»که برنده جایزه اسکار شد، در نقش قاتلی به نام «هاروی آبِرست» ایفای نقش کرد. او همچنین در فیلم «خونسرد» در نقش قاتلی بنام «ریچارد هیکاک» در نقش مقابل «رابرت بلِیک» در فیلم ریچارد بروکس که اقتباسی از «ترومن کاپوتی» بود، ظاهر شد. ویلسون در سال ۱۹۷۴ نقشی کلیدی در فیلم موفق «گتسبی بزرگ» ایفا کرد که شخصیتش قاتل جِی گتسبی با بازی «رابرت ردفورد» شد. ویلسون در سال ۱۹۸۰ نامزد جایزه گلدن گلوب بخاطر نقش مکمل «کاپیتان بیلی کاتشا» در فیلم «ترکیب نهم» بود.

منبع :فارس

نوشته بازیگر سریال The Walking Dead درگذشت اولین بار در نقد فارسی. پدیدار شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا